O nas

Firma Kadar to polski dostawca innowacyjnych rozwiązań w obszarze żywienia dla potrzeb służb mundurowych oraz osób znajdujących się w sytuacjach kryzysowych. Oferujemy szeroki wachlarz produktów, w większości “made in Poland”, stosowanych z powodzeniem w wielu krajach. W procesie tworzenia naszych produktów wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia nauki, wiedzę i doświadczenie specjalistów wielu dziedzin, realia rynkowe i środowiskowe oraz uwarunkowania kulturowe lokalizacji, gdzie proponowane przez nas rozwiązania będą potencjalnie wykorzystane, a ich użycie poprzedzone jest serią testów i badań przeprowadzanych w warunkach ekstremalnych.

Naszą siłą jest śledzenie rozwoju, postępu wiedzy oraz inicjowanie i poszukiwanie nowych koncepcji, rozwiązań i metod w zakresie dotyczącym żywienia w sytuacjach braku możliwości korzystania z żywienia sposobem tradycyjnym. Wykorzystując wiedzę i doświadczenie naszego personelu proponujemy specyficzne rozwiązania dotyczące funkcjonowania systemu żywienia w różnorodnych uwarunkowaniach. W ofercie firmy Kadar znajdują się między innymi gotowe zestawy racji żywnościowych, które przeznaczone są do całodobowego wyżywienia:

 • żołnierzy w operacjach realizowanych w warunkach garnizonowych, poligonowych lub wojennych,
 • ludności cywilnej i służb ratowniczych w przypadku klęsk żywiołowych lub innych sytuacji kryzysowych w przypadku braku możliwości korzystania ze świeżej żywności.

Opracowana przez nas koncepcja żywienia uwzględnia między innymi:

 • częste i nagłe zmiany miejsc stacjonowania wojsk,
 • bardzo krótki czas na przygotowanie i wydanie lub dostarczenie posiłków do pododdziałów,
 • różnorodność warunków terenowo-klimatycznych obszaru operacji,
 • skuteczne zabezpieczenie żywienia pojedynczych żołnierzy lub grup pozbawionych możliwości korzystania z zaplecza logistycznego macierzystych pododdziałów,
 • interoperacyjność działań.

Korzyści wynikające ze stosowania produktów z naszej oferty to:

 • zabezpieczenie potrzeb żołnierzy pod względem energetyczno-odżywczym w każdych warunkach klimatycznych i terenowych,
 • prostota przygotowania posiłków sprowadzająca się jedynie do podgrzania produktów wchodzących w skład racji,
 • różnorodność metod podgrzewania posiłków zapewniająca skuteczność przeprowadzenia tej czynności w zależności od dostępnego wyposażenia,
 • optymalizacja czasu, sił i środków niezbędnych do zabezpieczenia wyżywienia szczególnie w warunkach polowych.

Właściwości te powodują, że proponowane przez naszą firmę rozwiązania zapewniają mobilność, interoperacyjność, samodzielność i niezależność logistyczną. Kierujemy się zasadą, że o powodzeniu decyduje nie tylko ilość, ale także jakość użytych środków, a przede wszystkim nowoczesne metody ich użycia.

Powyższe osiągnięcia możliwe są przede wszystkim dzięki pracy profesjonalnego personelu, który nieustannie podnosi swoje kwalifikacje zdobywając kolejne umiejętności oraz stopnie naukowe. Znajomość zagadnień związanych z jakością zdrowotną i handlową żywności, zarządzania systemami jakości oraz działalnością badawczą oraz bogate doświadczenie zawodowe pozwala skutecznie realizować kolejne prace polegające na projektowaniu i rozwoju sprzętu i żywności niezbędnych do właściwego funkcjonowania systemu żywienia w różnorodnych uwarunkowaniach, jak również promować te rozwiązania na rynkach światowych.